دستگاه روغن گیری

روغن‌های سالم و ارگانیک امروز در زندگی مردم بیشتر از قبل دیده می‌شود چرا که بسیار مفید و کاربردی است هم برای بدن و هم در آشپزی، از این جهت خرید و فروش قیمت دستگاه های روغن گیری نیز  با توجه به علاقه مردم به این روغن‌های سالم افزایش یافته است و حتی تبدیل به یک کسب و کار خانگی نیز شده است.

انواع دستگاه روغن کشی

به طور کلی دو روش برای روغن‌گیری از دانه‌های روغنی وجود دارد: روش پرس سرد و پرس گرم. دستگاه‌های روغنی نسبت به این دو روش انوع مختلفی دارد که هر کدام به نحوی از پرکاربردترین تجهیزات صنایع غذایی محسوب می‌شود.

دستگاه روغن کشی پرس گرم

در این روش روغن گیری از دانه‌های روغنی که بوسیله دو عامل حرارت بالا و فشار صورت می‌گیرد، روغن خروجی خام و غیر قابل مصرف خوراکی بوده و اول باید فرآیند تصفیه شیمیایی را طی کند.

دستگاه روغن کشی پرس سرد

در روش پرس سرد فرآیند روغن گیری تحت فشار بسیار زیاد انجام می‌شود. روغن حاصل از این روش کاملا بکر است و دیگر خبری از تصفیه و روغن خام نیست. در روغن گیری به روش پرس سرد ماهیت دانه، ویتامین‌ها و خواص دانه روغنی بدون هیچ‌گونه تغییری در روغن حفظ و استخراج می‌شود.

کاربرد دستگاه روغن گیری

دستگاه روغن گیری و روغن کشی از ماشین آلات پرکاربرد صنایع غذایی است که برای پرس و روغن‌ گیری از دانه‌های روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن‌های استخراج شده از دانه‌های روغنی در ترکیبات محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود چرا که خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای پوست و مو هم مفید است. از کاربردی‌ترین دستگاه‌های روغن کشی دستگاه روغن گیری کنجد است.

دستگاه روغن گیری خانگی

دستگاه‌های روغن گیری خانگی امروز یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های روغن گیری است چرا که با حجم کم و کاربرد زیاد می‌تواند یک کسب و کار خانگی کوچک محسوب شود.

دستگاه روغن گیری کنجد

مردم امروز بیشتر از گذشته به فکر سلامتی خودشان هستند و همین موضوع باعث شده روغن کنجد در بیشتر خانه‌ها جای روغن‌های دیگر را بگیرد. دستگاه روغن گیری کنجد قابلیت تولید روغن از دانه‌های روغنی را دارد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با خرید یک دستگاه روغن گیری کنجد آغاز می‌شود.

دستگاه روغن گیری زیتون

روغن گیری از زیتون در ایام قدیم مرسوم بوده و به روش کاملا سنتی انجام میشده است. اما امروز روغن گیری آن به وسیله دستگاه‌های روغن کشی با ساختاری متفاوت انجام می‌شود.

امروزه روغن های گیاهی حجم بسیار وسیعی از سبد های غذایی خانوارها را تشکیل داده اند.

از طرفی به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم از روغن های گیاهی، مقدار بسیار بالایی از روغن های گیاهی موجود در بازار را روغن های بی کیفیت و تقلبی تشکیل داده اند از این رو بسیاری از افراد که اقدام به استفاده و خرید روغن های گیاهی می کنند، ترجیح می دهند این محصول را در مر اکز معتبری که بطور مستقیم این روغن ها را تهیه می کنند، خریداری کنند یا دانه های گیاهی مانند کنجد، آفتابگردان و … را به مراکز معتبری برده و توسط دستگاه های روغن گیری، اقدام به گرفتن روغن های گیاهی و بسیار با کیفیت کنند و همچنین از کیفیت و طبیعی بودن این محصول اطمینان خاطر داشته باشند.

امروزه دستگاه های روغن گیری بسیار پرکاربرد و ارزشمند شده اند و مراکز گسترده ای اقدام به خرید این دستگاه ها می کنند تا بتوانند انواع روغن های گیاهی طبیعی را در بازار داخلی و همچنین در بازار های خارجی عرضه کنند.

از این رو در این مقاله قصد بررسی برای خرید دستگاه روغن ‌گیری و همچنین روش کار و قیمت دستگاه روغن گیری اشاره کنیم.

روش کار دستگاه روغن گیری

خرید دستگاه روغن ‌گیری ساخته شده توسط بهترین و بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا با پرس دانه های روغنی بهترین و خالص ترین روغن های گیاهی را تولید می کند از این رو شما می توانید روغن گیاهی صد در صد خالص و ارگانیک و عاری از مواد شیمیایی مضر را براحتی تولید و استفاده کنید.

این دستگاه ها پس از فشار دانه های روغنی، تمامی روغن آنها را بدون از بین بردن خواص و ساختار طبیعی آن، استخراج می کنند.از این رو روغن های تولید شده از این روش، از نظر پروتئین و فیبر بسیار غنی هستند.

این دستگاه روغنی ارگانیک بدون هیچ گونه نا خالصی و با حفظ عطر و بوی طبیعی آن، به شما عرضه می کند همچنین در نهایت شما می توانید  به راحتی از تفاله های اضافی دانه های روغنی به عنوان کود آلی برای گیاهان خود استفاده کنید.

از این رو با توجه به اهمیت این دستگاه ها و کاربرد های بسیار متعدد و گسترده ای که دارد خرید دستگاه روغن ‌گیری در برند های مختلفی از این دستگاه ها وارد بازار شده اند که هرکدام از آنها ویژگی ها و کاربرد های مختلفی دارند از این رو باید هنگام خرید و استفاده از این دستگاه ها به ویژگی های خاصی از این محصول توجه کنید تا ایده بهتری در مورد فاکتورهای انتخاب در دستگاه پرس روغن دریافت کنید.

حال می خواهیم به چند مورد از مهمترین و اصلی ترین فاکتورهای این دستگاه اشاره کنیم که شامل:

  • ظرفیت استخراج روغن : هرکدام از این دستگاه ها دارای ظرفیت های متعددی برای تولید و استخراج روغن های گیاهی هستند که این مورد اهمیت بسیار بالایی دارد و افرادی که اقدام به خرید این دستگاه می کنند باید بر اساس نیاز و موارد مصرف خود، ظرفیت مورد نظر خود را انتخاب و دستگاهی بر این اساس خریداری کنند.
  • درجه بندی دستگاه: بسته به نیاز خود می توانید گزینه های پرس گرم یا سرد را برای دستگاه انتخاب کنید. اگر گزینه پرس سرد را انتخاب کنید ، دمای دستگاه باید در 100 درجه سانتیگراد نگه داشته شود ، در حالی که برای پرس و فشارهای داغ باید همان دما را در 190 درجه سانتیگراد نگه دارید. این دماهای مناسب برای استخراج روغن های گیاهی است که قصد دارید بدون از بین رفتن خلوص و عطر آن، استخراج شود.
  • قدرت موتور: یکی از فاکتورهای مهمی که برای دستگاه روغن گیری بسیار مهم و ارزشمند است، قدرت موتوری دستگاه است که خریداران این دستگاه هنگام خرید به این نکته تمرکز بسیار ویژه ای دارند زیرا هرچه قدرت موتور دستگاه بالاتر باشد میزان کارکرد دستگاه بالاتر بوده و دستگاه از ارزشمندی بالاتری برخوردار است. این دستگاه ها معمولا با ولتاژ 220 ولت کار می کنند که نرخ نرمالی برای آنهاست و کمتر از 1 واحد در ساعت برق مصرف می کند همچنین بعضی دیگر از دستگاه ها دارای قدرت موتور 400 وات هستند که برای استخراج روغن هایی از دانه های با کیفیت و همچنین برای استخراج روغنی با عطر طبیعی آن بسیار کارآمد است.
  • وزن: وزن دستگاه روغن گیری در دستگاه ها متفاوت است اما معمولا دستگاه هایی با وزن حدود 4.8 کیلوگرم ساخته و در بازار عرضه می شوند . وزن یکی از عواملی است که بر روی قیمت دستگاه روغن گیری به نوعی تاثیر گذار است. این وزن پیشنهادی در بخش خود سبک و قابل حمل محسوب می شود.
  • جنس دستگاه: جنس دستگاه یکی از موارد بسیار مهم برای دستگاه روغن گیری است و هرچه جنس دستگاه از آلیاژهای باکیفیت و ضد زنگ ساخته شده باشد قیمت دستگاه روغن گیری نیز بالاتر می رود. این دستگاه ها به دلیل قرار گرفتن مداوم آنها در معرض رطوبت ها، باید از آلیاژهای بسیار باکیفیت و همچنین ضد زنگ ساخته شده باشند.
  • قیمت: تمامی موارد و ویژگی های ذکر شده در بالا از جمله فاکتورهای بسیار مهمی هستند که همگی آنها بر روی قیمت دستگاه روغن گیری بسیار موثر است. بنابراین هنگامی که موضوع خرید این دستگاه مطرح می شود ابتدا باید به این ویژگی ها توجه ویژه ای کرد زیرا این موارد تعیین کننده ی قیمت این محصول هستند.

مزایای داشتن دستگاه پرس روغن در خانه

دستگاه روغن گیری یکی از بهترین گزینه ها برای تغذیه ی سالم است و داشتن این دستگاه در خانه می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشند از جمله:

در هر زمان که بخواهید روغن خوراکی تازه ، خالص و سالم بدون هیچ گونه نگهدارنده یا مواد شیمیایی مضر را تولید کنید.

با خرید دستگاه روغن ‌گیری شما می توانید براحتی هرگونه از روغن های خوراکی را از انواع مختلف دانه ها و مغزها  تولید و استفاده کنید زیرا این دستگاه ها می توانند هرگونه روغن از هرگونه دانه و مغزها را برای شما تولید کنند و در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

از این رو دیگر هیچ نگرانی در مورد روغنهای غیر تقلبی ندارید و می توانید با تغدیه ای سالم، سلامتی خود و اعضای خانواده را تضمین کنید.

همچنین خرید دستگاه روغن ‌گیری شامل تنظیم دما هستند که به شما کمک می کنند بین روغن گرم یا پرس سرد برای تضمین سلامتی، یکی را انتخاب کنید

ما در عطاری آنلاین ویترین فود می توانیم به شما در زمینه خرید این دستگاه‌ها مشاوره بدهیم.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)