خرید و قیمت روغن زیتون عمده و فله اصل

فروش روغن زیتون عمده بصورت فله و گالنی که از زیتون درجه یک طارم تهیه و به بهترین روش روغن گیری یعنی پرس سرد استخراج شده است | روغن زیتون ارگانیک بدون بو و با بو

همه چیز درباره روغن زیتون فله

میوه زیتون از حدود ۳۵۰۰ سال  پیش از میلاد کشت می شده است.  برگ زیتون به علت وجود ماده ی بسیار تلخی به نام اولئوروپین، برای ترمیم زخم کاربرد داشته و میوه زیتون پس از تلخی زدایی با محلول های قلیایی مانند آب نمک به عنوان ماده خوراکی مورد استفاده قرار می گرفته است. نکته جالب این است که گیاه زیتون، از۱۰۰۰۰ سال پیش یعنی از آغاز تمدن نیز به عنوان گیاه درمانی کاربرد داشته است.

اگر چه، میوه ی زیتون و روغن حاصل از آن در سفره غذایی مردم نقش دارد، اثرات درمانی آن در قسمت های مختلف بدن بسیار حایز اهمیت است. در حال حاضر، مطالعات دارویی زیتون به طور جدّی مورد پی گیری گرفته است.

روغن هایی که  غیر اصولی و از میوه های زخمی و پوسیده در انبار تهیه شده باشند نه تنها ارزش درمانی ندارند بلکه مصرف آن ها برای افراد سالم نیز بسیار مضر می باشد.به طور خلاصه می‌توان توضیح داد، روغن زیتون با افزایش لیپوپروتیین‌های دانسیته بالا (HDL)یا کلسترول خوب و پایین آوردن لیپوپروتیین های دانسیته پایین (LDL) یا کلسترول بد، به پایین آوردن کلسترول خون کمک می‌کند.  این روغن اگر هنگام مصرف حرارت داده شود یا در معرض نور و اکسیژن هوا قرار گیرد، سودمندی خود را از دست خواهدداد از این رو بسیار اهمیت دارد که روغن زیتون عمده اصل خرید کنیم.

خواص درمانی روغن زیتون بسیار زیاد است. این روغن در آماس مثانه، دیابت، سنگ صفرا، گردش خون به ویژه قلب، بیماری های دستگاه گوارش، پوست اثرات مفید بسیاری دارد. به گفته پزشکان مصرف روغن زیتون برای جلوگیری از حمله قلبی سودمند است زیرا مانع لخته شدن خون در شریان می شود.

مطالعه بیشتر
کاربردهای استفاده از روغن زیتون برای پوست صورت و بدن چیست؟

روغن زیتون فله چگونه تهیه می شود؟

روغن زیتون همانند روغن ذرت و کره یک چربی است.و از جمله یکی از دو روغنی ست که از میوه‌ استخراج می‌‌ شود و بدون عملیات اضافی قابل مصرف می باشد. درخت زیتون ابتدا در سوریه باستان به دلیل اهمیت میوه‌ی آن کشت می‌شد، که به علت استفاده در پخت و پز، روشنایی و مصارف درمانی تولید می‌شده است. در دنیای قدیم این درختان در سراسر جهان انتشار داشته‌اند، و امروزه بیشتر در نواحی مدیترانه یا مناطق با آب و هوای مشابه یافت می‌گردند. در ایران درخت زیتون در منجیل و رودبار کشت می شود و در واقع قطب زیتون کشور محسوب می شوند.

تاکنون بیش از ۹۰۰ رقم زیتون شناخته شده اند. ارقام زیتون از نظر مصرف به سه گروه تقسیم می‌شوند که عبارتند از: زیتون کنسروی، زیتون روغنی و زیتون کیفی‌چاشنی. بسیاری از مردم تفاوت بین دو گروه آخری را نمی دانند.در آشپزی به جای چربی‌های دیگر مانند کره، چربی حیوانی و روغن ذرت می‌توان از روغن زیتون فله استفاده کرد.از طرفی این روغن به دلیل سبک بودنش به عنوان چاشنی برای تهیه‌ی مخلفات غذایی، افزودنی به سبزیجات و سالاد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روغن زیتون عمده

تولید و فروش تخصصی روغن زیتون عمده درجه یک

پس از تفاوت واریته ای زیتون، درجه رسیدگی، روش برداشت و استخراج آن از مهم‌ترین معیارهای تعیین کننده ی کیفیت روغن است. زیتون در آواخر پاییز وآوایل زمستان پس از تغییر رنگ از سبز به ارغوانی تیره می‌رسد که در این حالت به آن زیتون سیاه نیز گفته می‌شود. بارسیدن زیتون، روغن آن تغییرات زیادی را متحمل می شود.

زیتون‌های ابتدای برداشت، محصول مرغوبی با روغن میوه‌ای هستند‌که اغلب زمان  برداشت آن به سرعت سپری می‌شود. زیتون‌های برداشت آخری آن‌قدر تأخیر برداشت دارند که ابداً جمع‌آوری نمی‌شوند، امّا بعضی از کشاورزان، آن‌ها را همراه با برگ‌ها برداشت می کنند و سپس روغن حاصل از آن‌ها را با روغن سبز رنگ آغاز زمان برداشت مخلوط می‌کنند.

عموماً بهترین روغن‌ها از زیتون‌هایی تولید می‌شوند که در زمان برداشت ۳/۱  تا ۳/۲  میوه‌ها سیاه شده باشند. با این‌که تلاش‌های فراوانی برای توسعه روش‌های برداشت صورت می‌گیرد، امابرای تولید بهترین روغن زیتون همیشه از روش برداشت دستی استفاده می شود که نیمی از هزینه تولید را به خود اختصاص می‌دهد.

اگرچه استثنا‌هایی وجود دارد، اما بیشتر روغن‌های زیتون مخلوطی از روغن چندین رقم است و همه‌ی این ارقام برای یک روغن ویژه‌ای کشت می‌شوند و پس از برداشت محصول، با هم دیگر به طور مخلوط آسیاب شده و خمیر می‌گردند.در ایتالیا، روغن زیتون فله از رقم زیتون روغنی فرانتو‌یو که یکی از رایج‌ترین رقم زراعی این کشور است به سهولت استخراج می‌شود.

زیتون‌ پس از برداشت برای تهیه خمیر نرم آسیاب می‌گردد. در صنعت برای تهیه این خمیر از نوعی آسیاب سنگی معروف به پیترا(pietra) استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر یک نوع آسیاب چکشی جای‌گزین پیترا شده است. در هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی وجود دارد. روش آسیاب سنگی کند و خیلی ملایم است اما تمیز کردن آن کار سختی می‌باشد.

از طرف دیگر آسیاب چکشی تمیز بوده و خمیر زیتون خیلی نرمی را تولید می‌کند، به طوری که بعضی از افراد احساس می‌کنند که خمیر مزه‌ی فلزی به خود گرفته است. اگر میوه‌های زیتون توسط آسیاب چکشی خردشوند و سپس دریک مخلوط کن معروف به مالاکساتور کاملاً مخلوط گردند، مولکول‌های روغن با هم تجمع نموده و قطرات بزرگی را تشکیل خواهند داد.

در روش‌های صنعتی که هزاران سال را پشت سرگذاشته است، این خمیر را برروی حصیرهایی پخش می‌کردند (جنس حصیرها از کنف بود، اما درحال حاضر از پلی پروپیلن استفاده می‌شود) و حصیرها برروی هم انباشته می‌شدند و سپس برای خارج کردن مایع یعنی مخلوط آب و روغن، تحت فشارقرار می‌گرفت.امروزه از فشار هیدرولیکی استفاده می‌گردد.ولی هنوز در آفریقای شمالی برای ایجاد فشار کیسه‌های شنی را برروی حصیرها قرارمی‌دهند(آن‌ها هنوز از شتر برای چرخاندن آسیاب سنگی سود می‌برند). در این‌جا تمیز ماندن آسیاب سنگی جای تأمل دارد، اگر به دقت بازدید نشود، حصیرها به آسانی کثیف شده و ترشیدگی را می‌توانند به روغن انتقال دهند.

اگرچه با پرس صنعتی بهترین روغن دنیا تولید می‌شود، اما نیاز به مراقبت دایمی دارد تا در تولید انبوه کارایی داشته باشد. بعضی از تولیدکنندگان، استفاده از فرآیند سانتریفیوژ و قیف جداکننده را ترجیح می‌دهند. سانتریفیوژ‌ها دارای بازدهی خوب ، قابل اطمینان و تمیز و قابل تنظیم بوده و در همه‌ی فعالیت‌های پرس‌های جدید کاربرد دارند.

ماشین دیگری به نام سینولا(Sinola) وجود دارد که درآن ابداً از فشار استفاده نمی‌شود. سینولا با به حرکت درآوردن تیغه های فولادی خود در میان خمیر سبب شناور شدن روغن برروی سطح آن و انتقال به بیرون می‌گردد. درحالی که این روش به عنوان یکی از راه‌های تولید روغن مرغوب در نظرگرفته می‌شود، اما ضعیف، گران و بازدهی آن به طور معنی داری کمتر از روش‌های دیگر است.بنابر این زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

آن‌چه عملاً به عنوان مواد استخراجی از خمیر جدا می‌شود، مخلوطی از روغن ، آب و مواد جامد است. اگر آب و مواد جامد بلافاصله جدا نشوند و مدت زمان طولانی در مجاورت روغن باقی بمانند باعث فساد و کاهش کیفیت آن می‌گردند. بنابر این، مرحله‌ی نهایی عملیات برای خالص کردن روغن از آب و تفاله بایستی بلافاصله با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ به اجرا در آید. روغن پس از جداشدن وارد بطری‌ها می‌شود.در صورتی که مقدار تولید خیلی زیاد باشد، در مخزن‌های بزرگ انبار می‌گردد و سپس در زمان مناسب بطری زنی انجام می‌شود.

 

مطالعه بیشتر
درباره خواص روغن زیتون بیشتر بدانید

روغن زیتون عمده خالص طبیعی بکر چیست؟

بهترین روغن زیتون عمده دنیا، روغن خالص طبیعی یا بکر (Extra virgin) است. اما مفهوم آن چیست؟

انجمن بین‌المللی روغن زیتون (IOOC) که معیارها را تدوین و تصویب می‌کند، اخیراً روش‌های دقیق‌تری را برای آن ارائه داده است. اما IOOC که چنین درجه‌بندی‌هایی را تنظیم می‌کند در ایران فاقد قدرت اجرایی است.  با این حال در بازارهای کشور ما، روغن هایی با برچسب‌های بسیاری در دسترس قرار می گیرد. به همین دلیل، این اصطلاح بایسیتی تعریف شود. تا سال ۱۹۹۵ روغن خالص طبیعی(Extra virgin) به روغنی  گفته می‌شد که به طور ساده به روش مکانیکی  ( بافشار وتصفیه کم‌تر ) تولید شده و دارای میزان اسید چرب آزاد کم‌تر از یک درصد باشد.

در حالی که روغن طبیعی (Virgin) دارای ۳-۱ درصداز این اسید است. سایر روغن‌ها که در درجات پایین تر قرار دارند به روغن چراغ یا لامپانت معروفند. بسیاری از تولیدکنندگان کیفی نگران وجود روغن‌های غیر خالص طبیعی در بازارند. در سال ۱۹۹۵ انجمن بین المللی روغن ضرورت جدیدی را برای حالت روغن خالص طبیعی (بکر) اضافه کرد و آن عبارت بود از این که این روغن بایستی خوشمزه تر باشد.

روغن‌های زیتون توسط یک گروه افراد ماهر به روش ارزیابی حسی مورد آزمایش قرار می‌گیرند. روغن‌ها از این نظر به ۹ درجه تقسیم می‌شوند که برای روغن خالص طبیعی عدد ۵/۶ یا بالاتر ثبت شده است.

روغن‌هایی که از فروشگاه‌های بزرگ خریداری می‌کنید، ممکن است دارای برچسب‌های خالص، اصلی، سبک و یا امثال این‌ها باشند.این برچسب‌ها نشان می‌دهند که روغن بلافاصله پس از تولید با فشار، تصفیه شده است. چنین روغن‌هایی از نظر کیفیت مشابه روغن‌های ذرت، آفتابگردان و سویا هستند. این روغن‌ها خیلی اشباع بوده و کاملأ بی‌مزه‌اند.

توضیح این که فقط درروش‌های واقعاً سنتی از فشار برروی خمیر زیتون برای استخراج روغن استقاده می‌شود. اصطلاح فشار سرد اول برای توصیف روغن‌های خوب محلی استفاده می‌شود، فشارهای بعدی، روغن بیشتری را استخراج می‌کند، اما کیفیت آن‌ها پایین‌تر است.

همچنین اگر خمیر در درجه حرارت‌های بالاتر از ۳۵ درجه سانتی‌گراد پرس یا میان‌گریز (سانتری‌فیوژ) گردد، کیفیت روغن پایین خواهد آمد. بنابر این فشار سرد اول بهترین روغن را حاصل خواهد کرد. در روش تولید روغن با ماشین سینولا(Sinola ) هیچ‌گونه فشاری وجود ندارد، بنابر این درجه حرارت خمیر زیتون پایین نگاه‌داشته می شود و سانتریفیوژ برای جلوگیری از گرم شدن زیاد خمیر بایستی به دقت کنترل شود. حتی تولید کنندگانی که دستگاه‌های مدرن تر را به کار می‌گیرند از اصطلاح فشار سرد اول برای معرفی میزان دقت عمل خود در تولید محصول روغن استفاده می کنید.

چگونه روغن زیتون عمده با کیفیت خوب را انتخاب کنیم؟

 اولین نکته این است که روغن  زیتون فله یک مخلوط ترکیبی است. از این رو  هنگامی که آن را می‌چشید بایستی درباره چگونگی مصرف آن تصوری داشته باشید. در ابتدا روغن را استشمام کنید. بایستی بوی زیتون احساس شود، یا اینکه به طور خیلی جزئی بوی سبزی یا سیب داشته باشد.رنگ روغن را در نظر نگیرید. چرا؟ زیرا  در مورد رنگ  با افزودنی ها به آسانی می‌توان تقلب کرد.

مطالعه بیشتر
علت تفاوت قیمت روغن های زیتون در بازار چیست؟

هر نوع از زیتون رنگ مخصوص خودش را دارد. بنابراین، تشخیص نوع روغن با رنگ میسر نیست. علاوه بر این، اگر برگ‌های زیادی همراه زیتون باشد حتی در برداشت آخری نیز روغن سبز رنگ به دست خواهد آمد، که تولید کنندگان به این بسیار رقبت دارند. پس هرگز روغن را با مشاهده‌ی رنگ آن انتخاب نکنید.

روش های تشخیص روغن زیتون اصل و غیر اصل

روش اول: برای تشخیص در ابتدا یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون عمده را وارد دهان خود کرده و سپس هوا را از روی آن تنفس کنید. در این شرایط مزه‌ی زیتون را باید حس کنید. داشتن مزه‌ی میوه‌ای روغن بستگی به زمان برداشت و عوامل دیگر می‌تواند از طعم کامل تا کم متغیر باشد. ممکن است مزه‌هایی از قبیل مزه‌ی سیب، رازیانه یا یک گیاه علفی را احساس کنید، این‌ها خوب هستند. اگر جلوی دهان خود مزه‌ی فلزی (بوی حلبی) را احساس کنید، این روغن ممکن است نامرغوب یا فاسد باشد که بد است. روغن را در دهان خود چگونه احساس می‌کنید؟ در این روش، روغن بایستی طوری در دهان ریخته شود که سقف دهان را نپوشاند.

 

مطالعه بیشتر
روش های تشخیص روغن زیتون اصل از غیر اصل

روش دوم: روغن زیتون خوب از طریق حرکت در دهان تشخیص داده خواهد شد. یک روغن نامرغوب بر روی زبان به کندی احساس می‌شود. از طرفی به احساس خود در هنگام دور ریختن از دهان توجه کنید. بسیاری از روغن‌های خوب در عقب دهان مزه‌‌ی تندی را ایجاد می‌کنند که این نشانه‌ی برداشت زیتون‌های نارس است و با افزایش رسیدگی آن، کاهش می‌یابد.

روغن زیتون عمده

مصارف روغن زیتون در زندگی ما

به چگونگی مصرف روغن زیتون در سبک زندگی خود فکر کنیم. این روغن مفید می تواند کارایی بسیاری داشته باشد. به طور مثال ،روغنی را که شما همراه با سرکه به عنوان یک چاشنی ساده سالاد مصرف می‌کنید با روغنی که با نان مصرف می‌کنید با هم تفاوت دارند. یک روغن خوشمزه را با یک غذای دریایی مصرف می‌کنید.  افراد ثروتمند، روغن‌های خوشمزه و گران قیمت را برای پختن سبزیجات استفاده می‌کنند.

روغن‌های نواحی مختلف مدیترانه مشخصات متفاوتی دارند. این خصوصیات می‌تواند مربوط به محصول ارقام خاصی یا مخلوطی از چندین رقم  باشد، ولی دلیل این که هر منطقه‌ای روغن زیتون مخصوص به خود را دارد، روشن است و از آن چنین استنباط می‌شود که غذاهای محلی هم متنوع هستند. روغن زیتون در تهیه سالاد و غذاهای دریایی بسیار ورکاربرد است و اهمیت بالایی دارد.

روش های صحیح نگهداری روغن زیتون فله

روغن زیتون، شرایط نگهداری مخصوص به خود را دارد. نور ، گرما و جنس ظرف سه مولفه مهم در نگهداری روغن زیتون فله است. روغن زیتون در نور و گرما خراب می شود و خواص درمانی و مفید خود را از دست می دهد. از طرفی  اگر ظرف نگهداری این روغن پلاستیکی باشد همینجا باید اعلام کنیم که این روغن دیگر خاصیت چندانی ندارد. پس از خرید روغن زیتون در ظروف پلاستیکی خودداری کرده و روغن هایی خرید کنید که در ظروف شیشه ای عرضه می شوند.

مطالعه بیشتر
شرایط نگهداری روغن زیتون عمده

 متاسفانه تخریب روغن زیتون فله از فروشگاه شروع می‌شود، زیرا حرارت و نور، بزرگ‌ترین دشمن روغن زیتون است. از خریدن روغن‌هایی که در بطری‌ها یا بسته‌بندی‌های شفاف عرضه می‌شوند یا در ویترین‌های مغازه‌ها در معرض نور قرار دارند، خودداری کنید توصیه ما به شما خرید روغن زیتون عمده آن هم از مراکز معتبر است

شرایط نگهداری روغن زیتون بطری یا گالنی

در صورتی که شما به طور عمده خرید کردید و  روغن زیتون عمده در بطری‌ بود، از مرکز مورد نظر بخواهید تا روغن را برای شما در کارتن بگذارند و  سپس بلافاصله زمانی که به خانه رسیدید در جای خنک و تاریک قرار دهید تا نور و حرارت نبیند. اصولا روغن زیتون را باید در کمدهای پایین و دور از گرمای اجاق گاز  نگاهداری کنید و نیز درب آن بلافاصله پس از مصرف بایستی محکم بسته شود، زیرا روغن زیتون بشدت بوها و مزه‌های غذاهای دیگر را به خود جذب می‌کند و در اثر تماس با اکسیژن هوا به شدت فاسد می‌شود. در صورتی که شما این مواظبت‌های ساده را انجام دهید نگاهداری روغن زیتون عمده به مدت نامحدودی امکان پذیر خواهد بود.  از طرفی خصوصیات مفید و زیاد  روغن زیتون در طول زمان تغییر می‌کند، بنابراین سعی کنید بیش از ۲ سال از تاریخ تولید روغن نگذشته باشد و در زمان خرید به تازگی آن توجه کنید.

برای نگاه‌داری روغن زیتون عمده می‌توان از ظروف سرامیکی یا پلاستیکی تیره استفاده کرد. محققان می گویند که استفاده از ظروف پلی اتیلنی شفاف برای نگاه‌داری روغن زیتون در اثر رسیدن نور به آن و تولید پراکسید‌ها در کمتر از ۲۰ روز باعث فساد آن شود. در حالی که در تاریکی روغن زیتون را می‌توان ۱۲۰تا ۱۹۰ روز نگاه‌داری کرد. روغن در اثر عمل لیپاز و سایر آنزیم‌ها و اکسیژن هوا فاسد می‌شود.

نگاه‌داری روغن در جای گرم به سرعت باعث کهنگی آن می‌گردد. مقادیر زیاد آن را بایستی در ظروف بزرگ‌تر و در جای خنک و تاریک قرارداد و مقادیر کم‌تری را در ظروف کوچک برای مصرف در دست‌رس قرارداد و در همه حال در ب ظروف بایستی محکم بسته شود تا کم‌تر در معرض اکسیژن هوا قرارداشته باشد.

روغن زیتون عمده

روغن زیتون را چگونه مصرف کنیم؟

 به طور خلاصه می‌توان گفت، روغن زیتون عمده با افزایش لیپوپروتیین‌های دانسیته بالا(HDL) یا کلسترول خوب و پایین آوردن لیپوپروتیین‌های دانسیته پایین(LDL) یا کلسترول بد، به کاهش کلسترول خون کمک می‌کند. در این جا نکته مهمی وجود دارد و آن این‌که همه‌ی روغن‌های زیتون برای سلامتی انسان سودمندند، اما حرارت دادن آن در هنگام مصرف همه‌ی این امتیاز‌های روغن‌ را منتفی می‌سازد و زمانی‌که شما روغن خالص طبیعی را که در دمای پایین تهیه شده در آشپزخانه حرارت می‌دهید، علاوه بر این‌که ارزش غذایی آن را کاهش می‌دهید، هزینه گران خرید آن را نادیده می‌گیرید.

شما غذا را می‌توانید ابتدا آب پز کنید و سپس در حالی که حرارت را قطع کرده اید روغن خالص طبیعی را به آن بیفزایید. این بهترین راه برای مصرف صحیح روغن زیتون است. این تنها روغنی است که می توان آن را بدون مخلوط کردن با غذا های دیگر میل کرد و اثر سودمند آن را احساس کرد.

روغن زیتون معطر یا بابو چیست ؟

دو نوع روغن معطر وجود دارد. نوع خوب آن که با آمیختن میوه مرکبات با زیتون و سپس استخراج روغن به دست می‌آید (برای مثال، روغن Meger lemon که آمیخته‌ای از روغن زیتون و روغن پوست لیمو است). مانند بسیاری از مواد غذایی خوب، تهیه آن‌ها گران تمام می‌شود و تولید انبوه ندارد.  همچنین روغن‌ زیتون‌هایی وجود دارند که با برگ گیاهان، برگ سیر سرخ شده، گوجه‌فرنگی خشک شده در آفتاب و غیره معطر می‌گردند و ذائقه پسندی آن‌ها افزایش می‌یابد.

روغن زیتون عمده

خواص فیزیکی روغن زیتون

روغن زیتون، یک محصول طبیعی است و از سالی به سال دیگر حتی در یک ظرف و یک شرایط نگاه داری فرق می‌کند و چون از ترکیبات مختلفی تشکیل شده است، دارای درجه حرارت انجماد ثابتی نیست. اما روغن زیتون فله یک مخلوط پیچیده ای از اسید های چرب و مواد مومی است و نقطه انجماد ثابتی ندارد. هنگامی که این روغن در درجه‌حرارت‌های پایین قرار می‌گیرد، مواد مومی آن ته نشین می‌شود. بنابر این، روغن در سرما از مواد مومی جدا شده و شفاف می‌شود.

مطالعه بیشتر
معجزه ای به نام روغن زیتون برای جوش صورت

رنگ های مختلف روغن زیتون

رنگ روغن زیتون به رنگدانه‌های موجود در میوه‌ی آن بستگی دارد. از میوه‌ی زیتون سبز رنگ و نارس همراه با برگ، روغن سبز رنگ به دست می‌آید، زیرا مقدار کلروفیل آن بالاست. از زیتون کاملا رسیده، روغن زردرنگ استخراج می‌شود، زیرا رنگدانه‌های زرد رنگ کاروتنوئید‌ها در آن فراوانست. بنابر این، رنگ روغن بستگی به ترکیبات و خواص رنگدانه‌های میوه‌ دارد. یک رابطه ساده‌ی رنگی بین کلروفیل (سبز) و کاروتنوئید‌ها (زرد) و رنگدانه‌های دیگر وجود دارد. رنگ روغن زیتون عمده یک معیار تشخیصی رسمیت یافته ای جهت مرغوبیت آن نیست، ولی سلیقه‌ی مصرف‌کنندگان را برمی‌انگیزد.

روغن زیتون عمده

و به طور خلاصه ؛

روغن زیتون، یکی از دو روغنی است که از میوه‌ استخراج می‌‌شود و بدون عملیات اضافی قابل مصرف ست. میزان رسیدن میوه، تفاوت واریته ای زیتون، روش برداشت و روش استخراج آن از مهم‌ترین معیارهای تعیین کننده  کیفیت روغن محسوب می شوند. 

گفتنی است با پرس صنعتی، در درجه حرارت پایین،  بهترین روغن دنیا تولید می‌شود. بسیاری از تولیدکنندگان کیفی از وجود روغن‌های نا خالص  و نا مرغوب در بازار نگران هستند.

روغن‌  زیتون برای سلامتی انسان سودمند است. اما حرارت دادن آن در هنگام مصرف،  همه‌ی این امتیاز‌ها‌ را منتفی می‌سازد. از زیتون نارس روغن سبز رنگ و از سیده روغن زرد تولید می شود، اما تولید کننده با جدانکردن برگ ها از زیتون رسیده روغن سبز رنگ به دست می آورد. رنگ سبز نمی تواند نشانه ی کیفیت خوب باشد. نگهداری روغن زیتون در شیشه های شفاف و در معرض اکسیژن هوا و نور به ویژه در ویترین فروشگاه ها، فساد آن را تسریع می کند.  اسیدهای چرب اصلی روغن زیتون عمده عبارتند از: اسید اولئیک، اسید لینولئیک  و به مقدار بسیار اندکی اسید لینولنیک. .

یکی از برتری‌های روغن زیتون، بالا بودن محتویات اسیداولئیک و پایین بودن اسید لینولنیک آن است. رنگ دانه های کلروفیل موجود در این روغن، در روشنایی باعث فساد و در تاریکی باعث حفاظت از تخریب می شوند.روغن خالص طبیعی در ایران به روغن خام و بودار معروف است. این روغن، پس از استخراج تصفیه و بوگیری نشده و بکرو دست نخورده می باشد.

 

خرید و فروش عمده انواع محصولات عطاری در اوزان و تعداد بالا از فروشگاه اینترنتی ویترین فود بصورت آنلاین و تلفنی با امکان ارسال به سراسر کشور

خرید تلفنی: ۰۲۱-۲۲۹۵۳۵۸۴

قیمت مناسب عطاری آنلاین ویترین فود

قیمت مناسب

به علت عرضه مستقیم محصولات
قیمت‌های ما بی‌رقیب است

ارسال به سراسر کشور عطاری آنلاین ویترین فود

ارسال به سراسر کشور

محصولات خریداری شده، بدون محدودیت جغرافیایی ارسال می‌شوند

محصولات طبیعی عطاری آنلاین ویترین فود

محصولات ۱۰۰٪ طبیعی

محصولات این فروشگاه از مواد اولیه مرغوب و طبیعی تهیه می‌شوند

پیگیری سفارشات عطاری آنلاین ویترین فود

پیگیری سفارشات

از ثبت سفارش تا رسیدن محصولات
به دست شما قابل رهگیری است

پشتیبانی ویترین فود عطاری آنلاین ویترین فود

پشتیبانی ۲۴ ساعته

ما هر روز و بصورت شبانه‌روزی
به مشکلات احتمالی رسیدگی می‌کنیم

نحوه ارسال خرید عمده

ارسال در استان تهران: نهایتا طی سه روز کاری و هزینه ارسال رایگان می باشد. بازه زمانی ساعات ارسال متغییر است.

ارسال به خارج استان تهران: حمل طی 2 روز کاری و هزینه ارسال تا درب باربری رایگان و برعهده شرکت است، اما هزینه باربری مرسوله برعهده خریداران محترم می باشد.

درخواست خرید روغن زیتون عمده از ویترین فود

عطاری آنلاین ویترین فود محصولات عطاری با کیفیت را با بهترین قیمت موجود در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از طرفی کاربران و مشتریان می‌توانند هنگام خرید اطلاعات کامل محصول مورد نظرشان را مشاهده کنند و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهند. اگر نتوانستید محصول خود را خرید کنید یا تمایل دارید برای خرید عمده با کارشناسان ویترین فود در تماس باشید، لطفا با شماره های پایین صفحه یا واتساپ تماس حاصل فرمایید.

خرید تلفنی: ۰۲۱-۲۲۹۵۳۵۸۴

مدیریت: ۰912-4357037