غلات و حبوبات

هر گیاهی که دارای مقدار بسیار زیادی نشاسته  است و مناسب برای انواع غذاها است را غلات یا حبوبات می‌گویند. خرید عمده غلات و حبوبات اهمیت زیادی برای سبد خانوار دارد.

اکثر غلات دارای خواص غذایی مشابه هستند. آن‌ها غنی از کربوهیدرات هستند اما جز دسته های غذایی نسبتاً کم پروتئین بوده و از نظر طبیعی کمبود کلسیم و ویتامین A دارند.

اما  غلات و حبوبات مملو از کربوهیدرات ها هستند از این رو  این ماده ی غذایی ارزشمند معمولا در سبد های غذایی خانوارها جایگاه بسیار ویژه و بالایی دارند و به عنوان خوراک ها و غذاهای اصلی روزانه، در نظر گرفته می شوند.

خرید غلات و حبوبات از مهم ترین و اصلی ترین خرید های غذایی است و این بدلیل ارزشمندی این دسته از مواد غذایی است.

قیمت انواع حبوبات و غلات

امروزه بدلیل افزایش قیمت های متعدد بخصوص در مواد غذایی، شاهد افزایش قیمت خرید غلات و حبوبات هستیم از این رو برای خریدی بصرفه و با کیفیت، ما عطاری آنلاین ویترین فود را برای خرید عمده غلات و حبوبات به شما پیشنهاد می کنیم.

از این رو شما می توانید بهترین و باکیفیت ترین غلات ها و حبوبات را در مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

خواص حبوبات و غلات

غلات و حبوبات سبوس دار از خواص بسیاری بالایی برخوردار هستند که یکی از دلایل خرید غلات و حبوبات این خواص بینظیر آنهاست.

آنها می توانند خطر ابتلا به بیماری های خاص از جمله بیماری عروقی و قلبی، سرطان روده بزرگ ، دیابت و بیماری های انحرافی را کاهش دهد.

همچنین غذای مناسب و کافی برای رشد کودکان و خردسالان است از این رو پزشکان بطور مداوم توصیه می کنند که این ماده ی غذایی را در سبد غذایی روزانه ی افراد، قرار داده شود.

لیست حبوبات و غلات

اگر بخواهیم لیستی از حبوبات و غلات را بیان کنیم می توان به غذاهای معمول و غلاتی که شامل نان ، غلات صبحانه، برنج و ماکارونی هستند، اشاره کنیم.

همچنین انواع دانه ها وغلات کاملی که شامل گندم ، جو ، جو دوسر ، چاودار ، ذرت ، برنج ، ارزن و … هستند.

حبوبات صادراتی

ایران یکی از بهترین و اصلی ترین مرکز خرید غلات و‌ حبوبات و صادر کننده ی این ماده ی غذایی است که اقدام به صادرات بهترین و باکیفیت ترین غلات و حبوبات کرده است. البته شما می توانید غلات صادراتی و باکیفیت را در عطاری آنلاین ویترین فود بیابید و آنها را با قیمتی مناسب و کیفیت بسیار بالا تهیه و خریداری کنید.

غلات عمده و غلات کامل

غلات عمده و کامل شامل نان های سبوس دار و نان های ترد ، نان های تیره ، غلات صبحانه سبوس دار ، تخم گندم ، برنج قهوه ای ، بلغور ، ذرت  و بلغور جو دوسر است.

همچنین غلات سبوس دار که اصلی ترین آنها جو، برنج و گندم هستند.

البته به دلیل غنی بودن ارزش های غذایی این محصولات از آنها به عنوان غلات عمده و غلات کامل یاد می شود.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)