غلات و حبوبات

هر گیاهی که دارای مقدار بسیار زیادی نشاسته  است و مناسب برای انواع غذاها است را غلات یا حبوبات می‌گویند. خرید غلات و حبوبات اهمیت زیادی برای سبد خانوار دارد.

اکثر غلات دارای خواص غذایی مشابه هستند. آن‌ها غنی از کربوهیدرات هستند اما جز دسته های غذایی نسبتاً کم پروتئین بوده و از نظر طبیعی کمبود کلسیم و ویتامین A دارند.

اما  غلات و حبوبات مملو از کربوهیدرات ها هستند از این رو  این ماده ی غذایی ارزشمند معمولا در سبد های غذایی خانوارها جایگاه بسیار ویژه و بالایی دارند و به عنوان خوراک ها و غذاهای اصلی روزانه، در نظر گرفته می شوند.

خرید غلات و حبوبات از مهم ترین و اصلی ترین خرید های غذایی است و این بدلیل ارزشمندی این دسته از مواد غذایی است.

قیمت انواع حبوبات و غلات

امروزه بدلیل افزایش قیمت های متعدد بخصوص در مواد غذایی، شاهد افزایش قیمت خرید غلات و حبوبات هستیم از این رو برای خریدی بصرفه و با کیفیت، ما عطاری آنلاین ویترین فود را برای خرید غلات و حبوبات به شما پیشنهاد می کنیم.

از این رو شما می توانید بهترین و باکیفیت ترین غلات ها و حبوبات را در مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

خواص حبوبات و غلات

غلات و حبوبات سبوس دار از خواص بسیاری بالایی برخوردار هستند که یکی از دلایل خرید غلات و حبوبات این خواص بینظیر آنهاست.

آنها می توانند خطر ابتلا به بیماری های خاص از جمله بیماری عروقی و قلبی، سرطان روده بزرگ ، دیابت و بیماری های انحرافی را کاهش دهد.

همچنین غذای مناسب و کافی برای رشد کودکان و خردسالان است از این رو پزشکان بطور مداوم توصیه می کنند که این ماده ی غذایی را در سبد غذایی روزانه ی افراد، قرار داده شود.

لیست حبوبات و غلات

اگر بخواهیم لیستی از حبوبات و غلات را بیان کنیم می توان به غذاهای معمول و غلاتی که شامل نان ، غلات صبحانه، برنج و ماکارونی هستند، اشاره کنیم.

همچنین انواع دانه ها وغلات کاملی که شامل گندم ، جو ، جو دوسر ، چاودار ، ذرت ، برنج ، ارزن و … هستند.

حبوبات صادراتی

ایران یکی از بهترین و اصلی ترین مرکز خرید غلات و‌ حبوبات و صادر کننده ی این ماده ی غذایی است که اقدام به صادرات بهترین و باکیفیت ترین غلات و حبوبات کرده است. البته شما می توانید غلات صادراتی و باکیفیت را در عطاری آنلاین ویترین فود بیابید و آنها را با قیمتی مناسب و کیفیت بسیار بالا تهیه و خریداری کنید.

غلات عمده و غلات کامل

غلات عمده و کامل شامل نان های سبوس دار و نان های ترد ، نان های تیره ، غلات صبحانه سبوس دار ، تخم گندم ، برنج قهوه ای ، بلغور ، ذرت  و بلغور جو دوسر است.

همچنین غلات سبوس دار که اصلی ترین آنها جو، برنج و گندم هستند.

البته به دلیل غنی بودن ارزش های غذایی این محصولات از آنها به عنوان غلات عمده و غلات کامل یاد می شود.