خرید دستگاه روغن گیری + لیست قیمت روز دستگاه روغن گیری

روغن‌های سالم و ارگانیک امروز در زندگی مردم بیشتر از قبل دیده می‌شود چرا که بسیار مفید و کاربردی است هم برای بدن و هم در آشپزی، از این جهت خرید و فروش دستگاه‌های روغن گیری نیز  با توجه به علاقه مردم به این روغن‌های سالم افزایش یافته است و حتی تبدیل به یک کسب و کار خانگی نیز شده است.

انواع دستگاه روغن کشی

به طور کلی دو روش برای روغن‌گیری از دانه‌های روغنی وجود دارد: روش پرس سرد و پرس گرم. دستگاه‌های روغنی نسبت به این دو روش انوع مختلفی دارد که هر کدام به نحوی از پرکاربردترین تجهیزات صنایع غذایی محسوب می‌شود.

دستگاه روغن کشی پرس گرم

در این روش روغن گیری از دانه‌های روغنی که بوسیله دو عامل حرارت بالا و فشار صورت می‌گیرد، روغن خروجی خام و غیر قابل مصرف خوراکی بوده و اول باید فرآیند تصفیه شیمیایی را طی کند.

دستگاه روغن کشی پرس سرد

در روش پرس سرد فرآیند روغن گیری تحت فشار بسیار زیاد انجام می‌شود. روغن حاصل از این روش کاملا بکر است و دیگر خبری از تصفیه و روغن خام نیست. در روغن گیری به روش پرس سرد ماهیت دانه، ویتامین‌ها و خواص دانه روغنی بدون هیچ‌گونه تغییری در روغن حفظ و استخراج می‌شود.

کاربرد دستگاه روغن گیری

دستگاه روغن گیری و روغن کشی از ماشین آلات پرکاربرد صنایع غذایی است که برای پرس و روغن‌ گیری از دانه‌های روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن‌های استخراج شده از دانه‌های روغنی در ترکیبات محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود چرا که خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای پوست و مو هم مفید است. از کاربردی‌ترین دستگاه‌های روغن کشی دستگاه روغن گیری کنجد است.

دستگاه روغن گیری خانگی

دستگاه‌های روغن گیری خانگی امروز یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های روغن گیری است چرا که با حجم کم و کاربرد زیاد می‌تواند یک کسب و کار خانگی کوچک محسوب شود.

دستگاه روغن گیری کنجد

مردم امروز بیشتر از گذشته به فکر سلامتی خودشان هستند و همین موضوع باعث شده روغن کنجد در بیشتر خانه‌ها جای روغن‌های دیگر را بگیرد. دستگاه روغن گیری کنجد قابلیت تولید روغن از دانه‌های روغنی را دارد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با خرید یک دستگاه روغن گیری کنجد آغاز می‌شود.

دستگاه روغن گیری زیتون

روغن گیری از زیتون در ایام قدیم مرسوم بوده و به روش کاملا سنتی انجام میشده است. اما امروز روغن گیری آن به وسیله دستگاه‌های روغن کشی با ساختاری متفاوت انجام می‌شود.